Білий дім пообіцяв нові заходи проти Китаю в найближчі тижні

У США в найближчі дні і тижні введуть в дію значну кількість нових заходів щодо Китаю.

Про це заявив в середу журналістам в Білому домі помічник президента США з національної безпеки Роберт О’Брайен.

“Я думаю, що ви побачите введення в дію значної кількості заходів щодо Китаю в найближчі дні і тижні”, – сказав він. “На стіл президента надходить велика кількість законопроектів, я думаю, що буде <…> велика кількість дій по відношенню до Китаю”, – додав О’Брайен.

“Президент вже говорив, що Гонконг більше не буде розглядатися як окрема освіта, до нього будуть ставитися як до частини Китаю. Буде введено в дію кілька документів і здійснено ряд дій для реалізації цієї концепції президента”, – зазначив також помічник Дональда Трампа.

За його словами, влада США розглядають також можливість введення заходів щодо китайського додатки TikTok і соціальної мережі WeChat. За твердженням О’Брайена, вони використовуються “для отримання особистих даних американців, які потім відправляються в Пекін, де їх можуть використовувати для ворожих цілей”.

30 червня Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників (парламент країни) прийняв закон про забезпечення національної безпеки в Гонконзі. Він спрямований на боротьбу з загрозами тероризму, сепаратизму, підриву державної влади і змови з іноземними силами. Правовий акт передбачає довічне ув’язнення як максимальне покарання, створення в Гонконзі органів безпеки з широким колом повноважень, можливістю ведення слідства і розгляду окремих справ на території материкового Китаю. Білий дім раніше сприйняв ініціативу Китаю як порушення автономного статусу Гонконгу і обіцяв відповісти санкціями.

Ряд країн розкритикував Пекін, стверджуючи, що прийняття такого закону порушує принцип “одна країна – дві системи”. Влада КНР у відповідь закликали не втручатися у внутрішні справи Китаю.