Трамп вперше провів зустріч з президентом Мексики

Президент США Дональд Трамп вперше провів зустріч з президентом Мексики Андресом Мануелем Лопесом Обрадором.

Дональд Трамп и Лопес Обрадор в Белом доме

Офіційно зустріч була заявлена ​​як святкування нового Північноамериканської торгової угоди, проте передбачалося, що її можуть затьмарити розбіжності з приводу нелегальної імміграції і інвестицій в мексиканський енергетичний сектор.

В ході візиту в США Лопеса Обрадора супроводжує делегація бізнесменів, в тому числі найбагатша людина Мексики, телекомунікаційний магнат Карлос Слім. У середу ввечері вони відвідають прийом у Білому домі за участю чільних представників американського бізнесу.

Одна з головних тем нинішніх переговорів – проблема імміграції в США, а також мінімізація наслідків пандемії коронавіруса для торгівлі між двома країнами, чиї економіки тісно пов’язані.

Перед початком зустрічі залишалося неясним, чи зачепить Трамп питання про суперечки між американськими компаніями і мексиканським урядом, який вирішив скасувати проведені в 2013-14 рр. реформи і повернути енергетичний сектор під державний контроль, що поставило під питання долю багатьох великих контрактів.

За словами високопоставленого представника адміністрації Трампа, уряд Мексики обіцяло зберегти ці контракти в силі.

«Зрозуміло, ми сподіваємося, що вони дотримають слово», – заявило джерело журналістам.

Лопес Обрадор, вперше з моменту свого обрання в 2018 році здійснює офіційний візит до іноземної держави, полетів до Вашингтона економ-класом комерційного рейсу. Один з відеороликів, опублікованих у вівторок в «Твіттері», демонструє, як він сідає в переповнений літак в масці.

Саміт приурочений до вступу в силу нового торгового угоди між США, Канадою і Мексикою, яке прийшло на зміну Північноамериканському угоді про вільну торгівлю (НАФТА).

Спочатку планувалося провести дводенний захід, проте потім саміт скоротили до одного дня після того, як прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо відмовився брати участь в ньому через нових загроз США ввести мита на канадські товари.

Критики Лопеса Обрадора і деякі американські демократи вважають, що Трамп хоче скористатися зустріччю для підвищення своєї популярності серед виборців-латиноамериканців напередодні листопадових президентських виборів. Опитування показують, що більшість американців з латиноамериканськими країнами схиляється на користь ймовірного суперника Трампа, демократа Джо Байдена.

З Байденом мексиканський лідер в ході свого візиту не зустрічається.