Розмір збитків внаслідок аварії нафтового танкера Delfi становить 15 204,73 долара

За попередніми підрахунками Державної екологічної інспекції України в Одеській області, орієнтовний розмір збитків внаслідок аварії нафтового танкера Delfi становить 15 204,73 долара.

Про це повідомляє Hromadske.

Уточнюється, що це попередня сума, адже винести претензії – документ, що підтверджує суму збитків – можна буде тільки після отримання офіційної інформації про кількість нафтопродуктів, що потрапили в акваторію і після видалення їх з акваторії Чорного моря.

“Остаточний розрахунок буде можливий тільки після завершення операції з підйому судна та після надання інформації судновласником або органами поліції щодо обсягів нафтопродуктів, які були на судні до здійснення забруднення, які залишилися після завершення операції з підйому судна”, – додали у відомстві.

Танкер Delfi затонув в ніч 22 листопада 2019 року. Штормові хвилі зірвали з якоря судно, яке перебувало в акваторії порту Південний. Поруч з узбережжям Одеси корабель ліг на мілину. З корпусу танкера, який був пошкоджений при зіткненні з хвилеломом, кілька разів фіксували витік нафтопродуктів.

В результаті аварії танкера було забруднене узбережжя. Пізніше з’ясувалося, що у корабля були проблеми з судновими документами, а сам він міг використовуватися для контрабанди нафти.

Також повідомлялося, що рівень забруднення біля танкера Delfi перевищено в 16 разів. До такого висновку за результатами проб прийшла Державна екологічна інспекція.

Останній раз розлив нафтопродуктів із затонулого танкера Delfi стався 21 червня.