Байден і Сандерс опублікували спільні політичні пропозиції

Штаб ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії Джо Байдена опублікував серію політичних рекомендацій, складених разом з прихильниками сенатора від Вермонта Берні Сандерса, який був його опонентом на праймеріз.

Таким чином вони підкреслили єдність партії перед виборами в листопаді.

110-сторінковий документ є результатом кількох тижнів переговорів «робочих груп по досягненню єдності» з шести і восьми осіб, призначених Байденом і Сандерсом.

Здебільшого рекомендації засновані на більш помірних позиціях, які займав Байден під час праймеріз, а не великих політичних пропозиціях прогресивного крила.

Однак вони свідчать про готовність Байдена погодитися з деякими прогресивними цілями, включаючи прискорені терміни досягнення нульових вуглецевих викидів, що рекомендувала робоча група, співголовою якої була конгресвумен Олександрія Окас-Кортес.

«Звичайно ж, як і в будь-яких спільних зусиллях, тут є місце для переговорів і компромісу, – написала в Твіттері Окас-Кортес. – Але я вважаю, що зусилля робочої групи з питань клімату серйозно і значно поліпшили позиції Байдена».

Опублікований в середу документ поки не є платформою Демократичної партії.

Байден подякував робочі групи «за їхню службу і допомогу в розробці сміливою, новаторською платформи для партії і країни».

Зі свого боку Сандерс заявив, що робочі групи «створили хороший політичний план, який поведе країну в настільки необхідному їй прогресивному напрямку».

Група рекомендувала взяти зобов’язання усунути вуглецеві викиди від електростанцій до 2035 року.

Вона закликала знову приєднатися до Паризької угоди з клімату з першого дня роботи потенційної адміністрації Байдена.

Торкаючись питання про кримінальне правосуддя, робоча група закликала заборонити застосування поліцейськими задушливих прийомів і створити національну базу даних для відстеження співробітників правоохоронних органів, які зловживали своїми повноваженнями.

«Демократи вважають, що нам потрібно докорінно переглянути систему кримінального правосуддя від верху до низу», – йдеться в документі.

При цьому в ньому не згадується позбавлення поліції фінансування, за що виступають деякі ліберальні активісти.

У сфері економіки робоча група підтримала підвищення федерального мінімуму заробітної плати до 15 доларів на годину, 12 тижнів оплачуваної відпустки через хворобу або сімейними обставинами для всіх працівників і сімей, а також загальний безкоштовний доступ до дитячих дошкiльних закладiв для дітей 3-4 років.

Робоча група заявила, що демократи «візьмуть рішучі заходи з вирівнювання можливостей для небілу населення, робітників сімей, жінок та інших людей, яких відставили в сторону».

У сфері імміграційної політики робоча група не стала підтримувати заклики прогресивного крила до ліквідації Служби імміграційного і митного контролю.

При цьому вони відзначили, що демократи хочуть відмовитися від того підходу до іммігрантів і прохачів притулку, який сповідує президент Дональд Трамп.

«Демократи покладуть край ганебним зусиллям адміністрації Трампа закрити двері перед найуразливішими біженцями світу», – йдеться в рекомендаціях.