У Києві презентували посібник для ЗМІ щодо Криму

У Києві 9 липня презентували посібник для медіа щодо висвітлення ситуації в анексованому Криму.

За словами першого заступника постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Дар’ї Свиридової, ідея створення посібника виникла після комунікації з іншими органами влади та журналістами, пишуть Крим реалії.

«Нам стало зрозуміло, що нерідко існує помилкове розуміння, як у цілому ситуації з окупацією Криму, так і окремої термінології в цьому питанні. У посібнику ми спробували відповісти на найпоширеніші питання або розвіяти міфи чи помилкові бачення в контексті тимчасової окупації Кримського півострова», – сказала Свиридова.

Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що ЗМІ в Україні мають серйозний вплив на формування громадської думки, тому важливо, щоб тема Криму не зникала і була адекватно відображена в медіа.

Вона додала, що особливу увагу потрібно приділяти регіональній пресі, тому що в таких ЗМІ правозахисники часто фіксують невідповідність стандартам журналістики: недостовірність повідомлень і домінування суб’єктивних оцінок у новинах про Крим.

Раніше в Києві презентували інтернет-проєкт «Крим – це Україна». Це онлайн-банк архівних, музейних, науково-публіцистичних, просвітницьких та інформаційно-аналітичних матеріалів, які, на думку авторів, підтверджують тісний зв’язок Криму з материковою частиною України.

У лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.