В оточенні Меркель виявлено агента спецслужб Єгипту

Один із співробітників відомства з питань преси та інформації федерального уряду Німеччини, ймовірно, протягом декількох років працював на службу розвідки Єгипту.

Це випливає з доповіді Федерального відомства з охорони конституції, представленого міністром внутрішніх справ ФРН Хорстом Зеєхофером (Horst Seehofer).

Як повідомляється в доповіді, в грудні 2019 Федеральне відомство з кримінальних справ за завданням Федеральної прокуратури застосувало до цього співробітника “виконавчі заходи”. Розслідування ще не завершене.

Представник відомства, яке очолює офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт (Steffen Seibert), заявив агентству AFP, що воно “не дає коментарів ні про поточні розслідуваннях, ні з питань персоналу”.

У той же час газета Bild повідомляє, що в шпигунстві підозрюють співробітника служби роботи з відвідувачами відомства, що займає посаду середнього рангу. Яку саме інформацію він повідомляв іноземній спецслужбі, поки неясно, пише Bild. За відомостями видання, підозрюваний має іноземне коріння.

Згідно з доповіддю Федерального відомства з охорони конституції за 2019 рік, в Німеччині діють дві єгипетські розвідслужби: Служба загальної розвідки (General Intelligence Service, GIS) і Служба національної безпеки (National Security Service, NSS). Їх головними завданнями є збір інформації про прихильників єгипетської опозиції, які проживають в Німеччині, такі як члени руху “Брати мусульмани” або християнської громади коптів.

У доповіді також вказується, що єгипетські спецслужби намагаються завербувати громадян Єгипту, які живуть в Німеччині для співпраці.