У ДСНС попереджають про підвищення рівнів води у річках західних областей

У Державній службі з надзвичайних ситуацій попереджають про підвищення рівнів води у річках західних областей.

Як повідомляється на сайті ДСНС з посиланням на дані Укргідрометцентру, 11-13 липня, при подальшому підвищенні рiвня води з добовою iнтенсивнiстю 1-3 см, на р. Прип`ять в створi поста Рiчиця відбуватиметься подальше перевищення небезпечної відмітки затоплення сільгоспугідь, господарських споруд, присадибних дiлянок в окремих прирiчкових населених пунктах Ратнiвського району у Волинській області.

«Ввечерi 11 липня та впродовж 12-13 липня на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) очiкується пiдйом рiвнiв води на 0,3-1,3 м над рiвнями 10 липня на 08:00. При значних дощах можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку», – йдеться у повідомленні.

У ДСНС додають, що на фонi пiдвищеної водностi на р.Стрв`яж бiля с.Луки (Самбiрський район Львiвська обл.) можливий початковий вихiд води на заплаву.
Крім того, у зв’язку з опадами, мiсцями значними, 12-13 липня на рiчках басейнiв Прута i Сiрету очiкується змiна гiдрологiчного режиму з пiдвищенням рiвнiв води на 0,2 – 0,7 м над рiвнями 11 липня на 8:00. У гiрських районах iснує загроза сходження селевих потоків.

«12 липня на рiчках Закарпатської областi очiкується пiдвищення рiвнiв води на 0,3-1,0 м (над рiвнями на 8:00 11 липня) в межах корiнних берегiв. В мiсцях проходження сильних злив буде вiдбуватися на малих водотоках швидкоплинне пiдвищення рiвнiв води на 0,5-1,0 м; формування значного мiсцевого та схилового стоку з пiдтопленням понижених мiсць, особливо в населених пунктах, внаслiдок захаращення русел потiчкiв та водовiдвiдних канав; утворення локальних селiв та зсувiв перезволоженого грунту», – сказано у повідомленні.