У Польщі розпочався другий тур президентських виборів

У неділю, 12 липня, у Польщі розпочався другий тур президентських виборів, куди вийшов чинний президент Анджей Дуда і опозиційний мер Варшави Рафал Тшасковский.

Обидва кандидати, згідно з опитуваннями, мають рівні шанси на перемогу.

У Польщі розпочався другий тур президентських виборів: кандидати мають рівні шанси

 

Незважаючи на те, що в першому турі Дуду отримав аж на 13% більше підтримки, ніж Тшасковский (43,50% проти 30,46%), до другого туру ситуація вирівнялася. До того ж, згідно з останнім опитуванням, опозиціонер випереджає чинного главу держави майже на 2%.

Нині 48-річний Тшасковский має тривалий досвід роботи в держуправлінні. В уряді Дональда Туска в 2013-14 роках він обіймав посаду міністра адміністрації та впровадження цифрових технологій. Він був депутатом Європарламенту і брав участь у переговорах про вступ Польщі в ЄС.

Тшасковский відомий і своєю боротьбою проти дискримінації сексуальних меншин. У лютому 2019 року, вже на посаді мера Варшави, він підписав так звану “Хартію ЛГБТ” – документ, що захищає права осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією.
Дуда називає себе захисником католицьких цінностей Польщі і щедрих програм соціальних допомог, які змінили життя багатьох людей, особливо в бідних сільських районах країни.

Його критики кажуть, що кампанія діючого президента також спирається на гомофобію і антисемітизм.

Згідно з польської соціології, Дуда користується більшою підтримкою серед сільського населення. Тшасковский більш популярний у великих містах.