Фестиваль ”ГогольFEST” планують провести у Фастові 19-20 вересня

Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва FastFestGogolFest “Україна. Пришвидшення” відбудеться 19-20 вересня на День міста у Фастові.
Як повідомила прес-служба організаторів, директор ”ГогольFEST” Максим Демський і міський голова Фастова Михайло Нетяжук офіційно підписали договір про проведення фестивалю.
”FastFestGogolFest включатиме театральну, музичну, візуальну, освітню, дитячу та нічну програми. За два дні та одну ніч буде проведено близько сотні культурних заходів на кількох локаціях”, – йдеться в повідомленні.
19 вересня у центрі міста, на площі Перемоги відбудеться гранд-відкриття, режисером якого виступить Влад Троїцький. ”Це буде безкоштовна подія, на яку може потрапити кожен охочий. Проте, як і інші заходи FastFestGogolFest, вона проходитиме з дотриманням всіх карантинних вимог”, – наголошують організатори.
Театральна програма буде представлена на двох сценах у Палаці культури. За словами куратора Андрія Палатного, “місцеві творці-театрали також матимуть можливість долучитися до створення мистецьких проектів”.
У Молодіжному центрі розташується освітня програма “Гімназія”, яка представить тему “Наші 20-ті”.
Головною локацією фестивалю стане територія колишнього військового містечка, де буде музична сцена та дитяча програма.
Також саме тут буде створено сквот Art Knot – мистецький вузол, у кожній кімнаті якого художники з усієї України презентують свої роботи. “Він продовжить свою роботу як мистецький центр у Фастові після закінчення фестивалю та стане простором для створення нового культурного продукту. Це триповерхова будівля з півсотнею кімнат. Її впорядкують, підключать електрику, воду, вона стане місцем для роботи художників та мобілізації активних креативних людей Фастова”, – розповів куратор візуальної програми Олександр Нікітюк.
Наразі організатори ще не розголошують хедлайнерів музичної програми. Проте Демський анонсував, що це будуть яскраві та несподівані артисти. “За ними сумують українці, тому що останні 3-5 років вони перебувають за кордоном. Нам вдалося почати з ними переговори, щоб вони представили свої програми. Але поки не підпишемо договори і контракти, ми не маємо права озвучувати імена”, – сказав він.
*** ”ГогольFEST” – міжнародний мультидисциплінарний циклічний фестиваль сучасного мистецтва. Увійшов до топ-5 найкращих фестивалів Європи за рейтингом EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) та отримав офіційний лейбл. За час існування, з 2007 року ”ГогольFEST” відвідали 585 тис. глядачів, на 16 локаціях у 4 містах відбулося 4 тис. подій, в яких взяли участь 20 500 українських та 1200 закордонних митців з понад 40 країн світу.