Журналістка: за Зеленського знову тиснуть на пресу, виганяють з подій

Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко вимагав від директора телеканалу «Аверс» (Луцьк), аби його кореспонденти залишили приміщення Волинського обласного перинатального центру під час візиту президента Володимира Зеленського.

Розмова у вигляді монологу з боку Кирила Ткачова тривала 1 хвилину і 41 секунду, йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс».

«Він в ультимативній формі вимагав, щоб я забрала знімальну групу, – каже керівник телеканалу Наталія Московка. – Сказав: нехай знімальна група вийде негайно, інакше він їх звідти виведе силою», пишуть Наші гроші.

Справа в тому, що знімальна група телеканалу, яку акредитували висвітлювати візит президента на Волинь, прибула у Волинський обласний перинатальний центр, куди мав завітати гарант. Журналісти припускають, що президентській команді могли не сподобатися незручні питання – і з приводу тендерів, і з приводу кадрових призначень в регіоні. Саме на питання «Аверсу» Зеленський заявив, що «я не знаю, що там з тендерами і чесно, мене це не дуже цікавить».

Зрештою співробітники державної охорони не дозволили знімальній групі «Аверсу» працювати у перинатальному центрі, мовляв, захід не для ЗМІ.

У сюжеті наголошують: аби оперативно і максимально висвітлити візит гаранта, який побував на кількох об’єктах, «Аверс» прагнув акредитувати дві знімальні групи. Проте у пресслужбі Волинської обласної державної адміністрації акредитацію погодили лише для однієї.

До слова, не пускала охорона журналістів до президента не лише у перинатальному центрі, а й у Замку Любарта.

«Як бачимо, хоча президент відносно новий, але за рік він набрався від старшого попередника не зовсім мудрого досвіду. Знову тиснуть на пресу, виганяють з подій. Погрожують. А обіцяв, що в цій державі кожен українець буде президентом. Власне, слово він стримав: президентів таки багато, але не серед простих людей, бо куди в Україні не глянь – скрізь на місцях є свої царьки, до яких не підступитися», – резюмує авторка сюжету Наталія Поліщук.