Футбольна команда Вашингтона змінює свою назву і лого через звинувачення в расизмі

Команда з американського футболу Вашингтона “Redskins” (“Червоношкірі”) припиняє виступати під цією назвою а також змінює емблему. Про це оголосило керівництво клубу.

Серед нових назв розглядають “Redtails” (“Червонохвості”), “Warriors” (“Воїни”) та “Red Wolves” (“Червоні вовки”). В клубі заявили, що “ретельно працюють над розробкою нового імені та дизайну, що підсилить горду, багату на традиції франшизу, і надихатиме спонсорів, фанів та громаду в наступні 100 років”.

Заклики змінити назву команди лунали вже давно – через те, що вона сприймалась як образливе прізвисько щодо корінного населення Америки. Втім, керівництво клубу відмовлялось це робити. В одному із своїх інтерв’ю в 2013 році власник “Redskins” Ден Снайдер сказав: “Ми ніколи не змінимо імені. Все просто. НІКОЛИ – ви можете використати великі літери”, пише Голос Америки.

Однак все змінилось після наполягання спонсорів клубу та великих компаній. Це трапилось на фоні масових протестів проти расової несправедливості у США цього літа. Напередодні із вимогами змінити ім’я команди виступили 87 фірм, які співпрацювали з клубом. Відтак з “Redskins” відмовились працювати Nike, Amazon, Walmart та інші великі компанії, прибравши продукцію команди із своїх веб-сайтів.

“Redskins” використовували свою назву команди з 1933 року. Після хвилі протестів у США це не єдиний бренд, який вирішив змінити своє ім’я та лого. Серед інших – харчова продукція “Aunt Jemima” та “Uncle Ben’s”. На їхніх лого були зображені афроамериканці з домашньої прислуги початку ХХ століття, що сприймалось образливим у бік темношкірого населення США.