ВР погасила борги дитячих центрів ”Артек” і ”Молода гвардія”

Верховна Рада ухвалила внести зміни до закону про функціонування дитячих центрів ”Артек” і ”Молода гвардія” щодо додаткової державної підтримки в період дії карантинних обмежень у зв`язку з COVID-19.

За відповідний законопроект № 3781 проголосували 354 народних депутати.

Згідно з пояснювальною запискою, з березня до теперішнього часу у цих центрах мали оздоровитися майже 5100 дітей. Водночас через карантин держава не закупила необхідну кількість путівок на загальну суму 57,867 млн грн.

Також зазначається, що станом на 15 квітня заборгованість за передбачуваними обсягами витрат дитячими центрами ”Артек” і ”Молода гвардія” становить майже 15,972 млн грн.

”Враховуючи зазначене, з метою недопущення банкрутства дитячих центрів ”Артек” і ”Молода гвардія” та захисту трудових прав 1 080 працівників цих центрів виникла необхідність покрити витрати дитячих центрів у період вимушеного простою”, – йдеться в документі.

Ухваленим законом передбачено, що держава за рахунок загального фонду держбюджету фінансує будівництво і реконструкцію об’єктів інфраструктури центрів ”Артек” і ”Молода гвардія”.

Також передбачена можливість покриття витрат дитячих центрів на утримання об’єктів, оплату праці працівників, обов’язкових податків й платежів, комунальних послуг, послуг зв’язку, послуг дератизації, дезінфекції, вивозу твердих побутових відходів, пально-мастильних матеріалів.

Крім того, дитячому центру ”Молода гвардія” надано можливість реалізовувати 10% путівок без залучення третіх осіб.