ВР ухвалила зміни щодо стипендій дітям-сиротам

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №2013 про внесення змін до статті 8 Закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” щодо підвищення розміру стипендії та щорічної допомоги.

За відповідне рішення проголосувало 351 народний депутат України.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроектом передбачено внести зміни до статті 8 Закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” та встановити виплату стипендії у підвищеному розмірі не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу та щорічної грошової допомоги на придбання навчальної літератури дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

Так, проектом пропонується дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які навчаються, крім повного державного забезпечення виплачувати соціальну стипендію в розмірі не меншому 150% розміру прожиткового мінімуму у середньому на одну особу.

Також виплачувати 100% заробітної плати, яка нарахована в період виробничого навчання та виробничої практики. Порядок виплати та розмір стипендії затверджується Кабінетом міністрів України.