ЦВК Білорусі зареєстрував п’ять кандидатів в президенти

Центральна виборча комісія Білорусі зареєструвала п’ять кандидатів у президенти на виборах, які пройдуть 9 серпня.

Серед зареєстрованих кандидатів чинний президент країни Олександр Лукашенко і Світлана Тихановська, чоловік якої був заарештований у справі про організацію дій, які “грубо порушують громадський порядок”.

Двом претендентам, екс-главі Белгазпромбанка Віктору Бабарико, що знаходиться під арештом, і екс-главі Парку високих технологій Валерія Цепкалу, в реєстрації було відмовлено.

Одностайне рішення про реєстрацію Лукашенко кандидатом було прийнято на засіданні ЦВК.

Керівник ініціативної групи Лукашенка, голова Федерації профспілок Білорусі Михайло Орда на засіданні ЦВК заявив, що основні тези програми чинного президента залишаються незмінними – це “соціальна і суверенна держава, безпечна і справедлива держава для людини”.

“Головними цілями в програмі Олександра Лукашенка залишаються стабільний і поступальний розвиток нашої країни, зростання добробуту і благополуччя наших громадян і посилення законності”, – сказав Орда.

Беззмінний лідер Білорусі Лукашенко вже 26 років керує країною, він балотується на пост глави держави в шостий раз. Лукашенко раніше заявляв, що прагне зберегти країну без потрясінь і “майданів”, не дозволить зруйнувати те, що було створено більш ніж за чверть століття його президентства.

Відразу після реєстрації кандидатів у Білорусії стартує передвиборча агітація, яка триватиме до 8 серпня. З 4 по 8 серпня буде проходити дострокове голосування, 9 серпня – основний день голосування.