Угорщина оновила правила в`їзду для українців

Угорщина оновила правила в`їзду для українських громадян, що діятимуть з 15 липня. Про це йдеться у повідомленні Посольства України в Угорщині у Facebook.

З 15 липня 2020 року право на в’їзд до Угорщини мають громадяни України, які по-перше, є членами сім’ї громадян Угорщини, по-друге, які мають дійсний дозвіл на постійне проживання в Угорщині та члени їх сімей, і по-третє, які мають дійсний дозвіл на тимчасове проживання в Угорщині, що дає право перебувати на території країни більше 90 днів.

Крім того, дозволено в’їзд українцям, які прибувають з країн, з середнім рівнем розповсюдження коронавірусу (жовтий колір). Наразі це Болгарія, Велика Британія, Норвегія, Російська Федерація, Португалія, Румунія, Сербія, Швеція, Японія, Китай США.

Також дозволено в’їзд українцям, які прибувають з країн, з низьким рівнем розповсюдження коронавірусу (не віднесені ні до жовтої, ні до червоної категорії).
Разом з тим до Угорщину пускатимуть українців в рамках тридцятикілометрової прикордонної зони на термін до 24 годин.

В інших випадках, у тому числі, коли особа прибуває з країни з високим рівнем розповсюдження коронавірусу (червоний колір), в’їзд в Угорщину для громадян України можливий лише після отримання дозволу угорської поліції.

У посольстві заявили, що на сьогодні громадяни України, які бажають транзитом перетнути територію Угорщини, не потребують отримання індивідуального дозволу для транзиту, якщо громадянин України повертається в Україну, а також у разі коли: особа надає згоду пройти перевірку на наявність COVID-19 та не має ознак підозри на інфекцію, і коли особа відповідає всім вимогам для в’їзду, визначеним Кодексом Шенгенських кордонів (біометричний паспорт, віза, медичний страховий поліс, що діє на території Європи, фінансове забезпечення). Крім того, коли у особи є наявний документ, що підтверджує право на в’їзд у країну призначення (в залежності від вимог конкретної країни: дозвіл на проживання, робоча віза, бронювання готелю, документ на право власності нерухомості, результати тестів на вірус тощо), а також, за необхідності, документи, що підтверджують можливість в’їзду до інших транзитних країн (Румунія, Сербія, Хорватія, Словенія, Австрія, Словаччина).

На українсько-угорському кордоні для транзиту можна використати виключно пункти пропуску «Тиса» та «Лужанка».

Зупинки у рамках використання гуманітарних коридорів мають здійснюватися у мінімально необхідній для перетину території країни кількості, у визначених органами влади зонах відпочинку та АЗС. Час транзиту не може перевищувати 24 години. Контроль за дотриманням правил транзиту здійснюється поліцією.