ВР продовжила мораторій на стягнення майна, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті

Верховна Рада України ухвалила закон, який продовжує мораторій на стягнення майна громадян, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті.

За проекту закону №3640 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті» проголосували 349 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, основною метою ухвалення закону є продовження мораторію на примусове стягнення єдиного житла позичальників, закладеного в якості забезпечення виконання зобов`язань за валютними кредитами до набрання чинності закону, який врегулює питання здійснення реструктуризації за кредитами в іноземній валюті, наданими фізичним особам.

Зазначається, що мораторій на стягнення майна громадян, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті, діє з 2014 року. Він був введений на період до набрання чинності закону, що регулює питання особливостей погашення основної суми заборгованості, вираженої в іноземній валюті.

«Кодекс України про процедури банкрутства, який ухвалено 18 жовтня 2018 року і який набув чинності 21 квітня 2019 року, абсолютно не вирішив питання про особливості погашення заборгованості категорії позичальників, зазначених вище, проте скасовує мораторій на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті, з 21 жовтня 2020 року», – сказано в пояснювальній записці.