Санкції Китаю можуть відчутно вдарити по авіаційній галузі США

Намір Китаю припинити постачання ресурсів, включаючи рідкоземельні метали, які необхідні для виробничої діяльності американської військово-промислової корпорації Lockheed Martin, може викликати стагнацію авіаційної галузі Сполучених Штатів, передає китайський військовий портал mil.news.sina.com.

Як повідомляється в статті Global Times, Китай є найбільшим у світі експортером рідкоземельних елементів. При цьому по їх імпорту в США КНР займає 80% ринку. Видання зазначає, що на рідкоземельних матеріалах заснована конструкція багатьох ключових продуктів Lockheed Martin, включаючи винищувачі F-35 і ракети Patriot.

У свою чергу Китай має намір виключити Lockheed Martin з ланцюжка поставок, обмеживши експорт неметалів, металів і мінералів, включаючи рідкоземельні елементи. Також не виключено, що в рамках санкцій інші виробники компонентів і системні дизайнери, пов’язані з Китаєм, також можуть бути обмежені у веденні бізнесу з Lockheed Martin.

Раніше офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь заявив про рішення Китаю ввести санкції щодо Lockheed Martin. Причиною такого кроку стала можлива угода Вашингтона з Тайванем. Йдеться про постачання обладнання для модернізації зенітно-ракетних комплексів Patriot PAC-3 на суму $620 млн.