Турецького опозиціонера зобов’язали виплатити Ердогану 52 тисячі доларів

Турецький суд зобов’язав лідера опозиційної Народно-республіканської партії Туреччини (НРП) Кемаля Киличдароглу виплатити 359 тисяч турецьких лір (близько 52 тисяч доларів) президенту Туреччини Тайіпу Ердогану і його родичам, яких опозиціонер раніше звинуватив у фінансових махінаціях в офшорах, передає телеканал NTV.

У листопаді 2017 року Киличдароглу заявив, що має документи, які свідчать, що родичі Ердогана перевели в 2011-2012 роках мільйони доларів в офшорну компанію на острові Мен.

Суд постановив, що пред’явлені лідером опозицією документи є справжніми, проте переказ грошей був істотний законно і не є відходом від податків.

Очолювана Ердоганом Партія справедливості і розвитку раніше заблокувала проведення розгляду в парламенті у зв’язку з публікаціями про причетність синів тодішнього прем’єра Туреччини Біналі Йилдирима до офшорних компаній.

Киличдароглу розкритикував рішення парламентаріїв і закликав Ердогана оприлюднити дані про власний стан, так як, за його словами, діти, родичі і соратники турецького лідера вклали кілька мільйонів доларів в офшорну компанію.

Ердоган заявив, що піде у відставку, якщо Киличдароглу доведе звинувачення проти нього, а адвокати глави держави звернулися до суду з позовом проти опозиціонера, вимагаючи, щоб він виплатив компенсацію в розмірі 380 тисяч доларів за заподіяння Ердогану нематеріальної шкоди своїм висловлюванням.