Зеленський закликав народних депутатів припинити маніпуляції та «політичні ігрища»

Президент України Володимир Зеленський закликав народних депутатів до справжньої єдності, припинити сварки, маніпуляції та «політичні ігрища».
Про це він сказав під час урочистого засідання Верховної Ради з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.
«Декларація наблизила перемогу українців у багатовіковій боротьбі за вільну та самостійну державу. 16 липня 1990 року стало дійсно історичним днем. Тоді декларацію про державний суверенітет підтримали 355 народних депутатів. З різних куточків України. З різних партій. З різними поглядами. Але – з єдиною метою», – заявив він.
Зеленський додав, що Декларацію про державний суверенітет ніхто не «завалював», пропонуючи вісім тисяч поправок, ніхто не намагався заблокувати її постановами та «збити» через Конституційний суд.
«Ухвалення декларації – це акт неймовірного єднання політиків, заради волі народу та великої державної мети… сьогодні у цій залі знаходяться народні обранці першого скликання. Їх внесок у державотворення неможливо переоцінити. І присутні тут, і ті, кого, на жаль, немає з нами, – всі вони вписали свої імена в історію України. Сьогодні ми безмежно вдячні кожному з вас», – наголосив він.
Зеленський відзначив, що 30 років тому, маючи полярні політичні погляди, тодішні народні обранці наочно показали, що таке державницька позиція.
«Ви стали живим прикладом єдності та мудрості. І я впевнений, що сучасним депутатам є чому у вас повчитися. Та ніколи не забувати, що суверенітет, який вибороли вони, ми з вами – маємо берегти й захищати. Як від зовнішніх ворогів, так і від внутрішніх чвар. Для цього, я не втомлюся закликати всіх нас до справжньої єдності. Бо тільки в ній – наша сила і перемога. Бо тільки в ній – Україна…Шановні друзі! Годі сварок та розбрату. Годі маніпуляцій та політичних ігрищ. Годі ділити українців та ділитися самим. На владу чи опозицію, лівих або правих, червоних або синіх», – підкреслив він.
Зеленський переконаний, що потрібно перестати бути політиками, час – стати державними діячами, людьми, що мають не великий апетит, а велику мрію про єдину, сильну і непереможну Україну. «Це – моя мрія і моя мета. Вірю, що і ваша також», – резюмував він.