Трамп розповів про розвиток ядерних озброєнь США

Президент США Дональд Трамп у четвер підкреслив, що наявність ядерної зброї продовжує забезпечувати американську безпеку і виступає опорою національної оборони.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті Білого дому з нагоди 75-ї річниці з дня першого у світі випробування технології ядерної зброї «Триніті».

За словами президента США, ядерні озброєння продовжують служити гарантом національної безпеки США підтримують їх національну оборону.

“Наявність надійних та розмаїтих озброєнь стримує глобальне поширення ядерних озброєнь, стримує супротивників та надає гарантії союзникам та партнерам, які покаладаютья на американські фактори ядерного стримування, як на ключовий елемент власної безпки”, – заявив Трамп.

Президент США також звернув увагу на зусилля його адміністрації щодо оновлення та модернізації ядерного безпекового комплексу США заради збереження переконливого стримування.

“Ми інвестуємо у здатність виробляти плутонієві сердечники для підтримки потреб нашого арсеналу та покращувати інфраструктури екосистеми озброєнь. Ми продовжуємо розвивати засоби стратегічного стримування наземного базування, бомбардувальник B-21, озброєння, крилаті ядерні ракети дального пуску (Long Range Standoff Weapon – англ.), підводні човни класу Columbia. Все це допомагає гарантувати нашу здатність стримати агресію та захистити мир для майбутніх поколінь”, – йдеться у заяві.

Трамп також наголосив, що США дотримуються мораторію на ядерні випробування на відміну від Росії, яка здійнсювала “експерименти з ядерною зброєю”, та попри підозри, що Китай також це робив.

Президент США також закликав Росію і Китай до співпраці в сфері контролю над озброєннями.

“Контроль над озброєнням в майбутньому повинен включати заходи, які сприяють зміцненню безпеки Америки і наших союзників, що піддаються перевірці, та заходів із забезпечення дотримання … Я ще раз закликаю Росію і Китай приєднатися до нас у цих зусиллях, працюючи разом, щоб зробити світ більш безпечним і запобігти новій гонці озброєнь”, – йдеться у заяві.

Перші у світі ядерні випробування “Триніті” відбулись 16-го липня 1945-го року у штаті Нью-Мексико. Подію називають початок ядерної епохи.

До 75-річчя виробувань “Триніті” в американському аналітичному центрі “Федерація американських науковців” закликали до скорочення ядерних арсеналів у світі та відзначили прагнення до світу вільного від ядерних озброєнь.