Генсек ООН прокоментував слідство, судові процеси щодо збиття MH17

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш зробив заяву у шості роковини збиття малайзійського літака МН17.

Відео брифінгу для ЗМІ заступника речника Генсекретаря ООН Фархана Ха розмістив у Facebook Олег Ніколенко, речник Постійного представництва України при ООН.

“Генеральний секретар визнає важливу роботу незалежної Спільної слідчої групи для встановлення відповідальності та бере до уваги судові процеси навколо цієї справи в Нідерландах. Він поновлює заклик до усіх держав-членів повністю співпрацювати зі слідством на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 2166”, – зачитав заяву Гутерріша речник ООН.

17-го липня 2020-го року – шості роковини збиття літака рейсу Майлайзійських авіаліній в небі над Донбасом. У катастрофі загинуло 298 осіб, які перебували на борту літака. Міжнародна слідча група, очолювана слідчими з Нідерландів, дійшла висновку про те, що літак було збито комплексом «Бук», що належить російським збройним силам. Росія заперечує свою провину у катастрофі.

Раніше тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила, що будь-які обвинувачені особи, які зараз перебувають в Росії, чи на підконтрольній Росії території, мають постати перед правосуддям.