На розгляді Офісу прокурора МКС перебувають 14 повідомлень щодо порушень гуманітарного права в окупованому Криму та на Донбасі

На розгляді Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду перебувають 14 повідомлень за фактами порушень норм міжнародного гуманітарного права на окупованих територіях Криму та Донбасу.

Про це йдеться в повідомленні Офісу генерального прокурора України.

”17 липня – Міжнародний день правосуддя та дата прийняття Римського статуту Міжнародного кримінального суду, що стало важливим кроком на шляху подолання безкарності за воєнні злочини та злочини проти людяності”, – йдеться в повідомленні.

Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов зазначив, що високий рівень кооперації між державами може допомогти в тих ситуаціях, коли виконавця міжнародних злочинів неможливо притягнути до відповідальності зусиллями системи правосуддя однієї країни. ”Зараз Україна на своєму прикладі відчуває важливість та роль міжнародного правосуддя”, – сказав Мамедов, який курує напрям розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

У прокуратурі повідомили, що наразі на розгляді в Офісі прокурора Міжнародного кримінального суду перебувають 14 інформаційних повідомлень за фактами серйозних порушень норм міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованих територіях АР Крим та Донбасу: умисні вбивства, катування, депортація або насильницьке переміщення населення, умисне спрямування нападів на цивільне населення та цивільні об’єкти.