Гутерріш запропонував світу масштабну ініціативу по боротьбі з нерівністю

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш в суботу, 18 липня, запропонував світу масштабну ініціативу по боротьбі з нерівністю – Новий глобальний договір, метою якого буде створення більш справедливого світоустрою на планеті, передає ТАСС.

Зазначається, що свою стратегічну ініціативу він представив, виступаючи з лекцією, присвяченою пам’яті Нельсона Мандели.

“Пандемія коронавірусу виявила сумний розрив між власними інтересами та інтересами суспільства, а також величезні прогалини в структурах управління і етичних рамках”, – заявив генсек.

“Щоб ліквідувати ці прогалини і зробити можливим укладення нового суспільного договору, нам потрібен новий глобальний договір, що забезпечує більш широкий і справедливий розподіл влади, багатства і можливостей на міжнародному рівні”, – наголосив він.

На думку глави ООН, ще один фактор – антирасистський рух, що поширився з США по всьому світу після вбивства Джорджа Флойда, – став ознакою того, що люди втомилися.

“Вони втомилися від нерівності та дискримінації, на підставі якої до людей ставляться як до злочинців через їхній колір шкіри, втомилися від структурного расизму і систематичної несправедливості, які позбавляють людей їх основних прав людини. Ці рухи вказують на два історичних джерела нерівності в нашому світі: колоніалізм і патріархат”, – наголосив Гутерріш.

Генсек зазначив, що колишня модель соціального договору в сучасному світі фактично перестала працювати.

“Коронавірус порівнюють з рентгенівським променем, виявляє тріщини в тендітному скелеті товариств, які ми побудували, – сказав він. – Він висвічує повсюдні помилки і брехню”. “Брехню про те, що вільні ринки можуть забезпечити охорону здоров’я для всіх, вигадку про те, що безоплатна робота по догляду – це не робота, ілюзію того, що ми живемо в пострасистському світі, міф про те, що всі ми в одному човні”, – перерахував глава організації.

“Насправді, хоча всі ми опинилися в одному морі, очевидно, що одні борознять його на супер’яхтах, в той час як інші чіпляються за плаваючі уламки”, – наголосив Гутерріш.

На думку генерального секретаря ООН, “новий суспільний договір дозволить молоді жити в гідних умовах, забезпечить жінкам ті ж перспективи і можливості, що і чоловіків, захистить хворих, уразливих і представників різних меншин”.

“Новий суспільний договір, укладений між урядами, людьми, громадянським суспільством, підприємствами та іншими зацікавленими сторонами, повинен охоплювати питання зайнятості, сталого розвитку та соціального захисту на основі рівних прав і можливостей для всіх”, – пояснив він.

“Нерівність починається з самого верху: в світових установах”, – констатував Гутерріш, запропонувавши вирішувати цю проблему шляхом їх реформування.

“Нова модель глобального управління повинна ґрунтуватися на всебічній, всеосяжній і рівній участі в роботі світових установ, – зазначив він. – В іншому випадку ми зіткнемося з ще більшою нерівністю і відсутністю солідарності, подібними до тих, які ми спостерігаємо сьогодні в ході розрізненого глобального реагування на пандемію коронавірусу”.

Глава організації також висловив упевненість, що країни, які розвиваються, повинні бути більш представлені в процесі прийняття рішень на глобальному рівні