Папа Франциск закликав Вірменію та Азербайджан до діалогу

Папа Римський Франциск закликав, шляхом діалогу, досягти тривалого мирного вирішення проблем, що існують між Вірменією та Азербайджаном.

“Із заклопотаністю я стежу за новим загостренням в останні дні збройної напруженості в регіоні Кавказу, між Вірменією і Азербайджаном”, – заявив понтифік, звертаючись з традиційною недільною проповіддю до віруючих, які зібралися на площі Святого Петра у Ватикані.

Папа Франциск пообіцяв молитися за сім’ї загиблих в результаті зіткнень і висловив надію на те, що за сприяння міжнародного співтовариства “за допомогою діалогу і доброї волі сторін можна буде досягти тривалого мирного рішення на благо цих коханих народів”.

Бої на вірмено-азербайджанському кордоні тривають з 12 липня в суміжних районах – Товузском і Тавушском, що межують також з Грузією і знаходяться в декількох сотнях кілометрів від невизнаного нагірного Карабаху, де зараз ситуація спокійна. У місці обстрілів знаходяться бойові пости, дислоковані поблизу села Мовсес.

За інформацією Баку, загинули 12 азербайджанських військових, включаючи генерала. Вірменська сторона заявила про загибель чотирьох військових, а також про поранення десяти військових і одного мирного жителя. Азербайджан і Вірменія перекладають провину за обстріли один на одного. Ряд країн і міжнародних організацій висловили заклопотаність ситуацією на вірмено-азербайджанському кордоні і закликали сторони до діалогу.

В ході недільного звернення до віруючих папа Франциск також знову підтримав ініціативу ООН, спрямовану на досягнення глобального перемир’я на планеті, щоб дозволити людям впоратися з триваючою пандемією коронавірусу.

“Відновлюю свій заклик до глобального і негайного припинення вогню, яке дозволить досягти миру і безпеки, щоб забезпечити необхідну гуманітарну підтримку”, – сказав папа Римський.