Проведення богослужінь в храмі ”Софії Київської” не зашкодить цій архітектурній пам`ятці – Мінкультури

Проведення богослужінь в храмі заповідника ”Софія Київська” не зашкодить цій архітектурній пам`ятці та не суперечить принципам ЮНЕСКО.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства культури України.

Зазначається, що відомство розглянуло звернення Української православної церкви Київського патріархату щодо проведення богослужінь у храмі Малої (Теплої) Софії (пам’ятка архітектури ХVIII ст. на території архітектурного ансамблю Собору Святої Софії) і спільно з Національним заповідником «Софія Київська» відповідно до чинного законодавства прийняло рішення про погодження проведення богослужінь.

Зважаючи на інформацію, розповсюджену в деяких ЗМІ щодо неправомірності використання пам’ятки ЮНЕСКО, Мінкультури наголошує, що при прийнятті зазначеного рішення було дотримано всіх встановлених процедур, норм міжнародного та національного пам’ятко-охоронного законодавства та враховано світову практику використання пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як культових споруд та проведення у них культових обрядів та богослужінь.

Також у прес-службі наголосили, що прийняте рішення повністю відповідає Настановам з виконання Конвенції про охорону Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

«Так, параграфом 119 Настанов встановлено, що об’єкти Всесвітньої спадщини можна продовжувати використовувати або пропонувати різні види використання, які є стійкими з точки зору екології та культури. Держави – сторони та партнери мають гарантувати, що таке стійке використання не вплине негативно на визначну світову цінність, цілісність та/або справжність об’єкту», – йдеться у повідомленні.

Також у відомстві заявили, що всі пам’ятки, які входять до складу Національного заповідника «Софія Київська», залишаються в державній власності і на балансі заповідника.

Нагадаємо, Міністерство культури дозволило УПЦ КП проводити богослужіння в одному із храмів на території Національного заповідника ”Софія Київська”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.