Швейцарія виділила 108 млн франків на гуманітарну та технічну допомогу Україні

Швейцарська Конфедерація виділила 108 млн швейцарських франків на гуманітарну та технічну допомогу Україні.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час спільної прес-конференції з президентом Швейцарії Симонеттою Зоммаругою, яка перебуває в Україні з державним візитом.

”Ми домовилися розвивати напрями співпраці, що становлять взаємний інтерес для обох країн. Їх визначає підписаний сьогодні меморандум про партнерство щодо двосторонніх відносин. Важливо, що ним започатковано програму співробітництва Швейцарії з Україною на наступні три роки. А для реалізації програми швейцарською стороною виділено 108 млн швейцарських франків на гуманітарну та технічну допомогу”, – розповів Зеленський.

Раніше, Президент України Володимир Зеленський та Президент Швейцарії підписали Меморандум про партнерство між Україною та Швейцарською Конфедерацією стосовно виконання Швейцарської програми співробітництва на 2020-2023 роки в Україні.

Йдеться про взаємодію з питань імплементації проєктів технічної та гуманітарної допомоги по лінії Швейцарської програми співробітництва з Україною на три роки.

Також документ визначає основні напрямки подальшого розвитку відносин двох країн, взаємодії з широкого кола питань порядку денного міжнародних форумів.

Крім того, сторони підтверджують готовність проводити щорічні консультації з метою оцінки прогресу у виконанні досягнутих домовленостей та обміну думками з актуальних питань міжнародних відносин.

Президенти двох держав також поставили підписи під Меморандумом про взаєморозуміння між Україною та Швейцарською Конфедерацією щодо підготовки та змісту Конференції щодо реформ в Україні 2022 року. Документ визначає основні напрямки та часові межі підготовки до проведення V Конференції щодо реформ в Україні у Швейцарській Конфедерації.