У Луцьку звільнили заручників, терориста затримали

У Луцьку щойно звільнили заручників. Після вибуху спецпризначенці увірвалися до автобуса і затримали терориста.

Усі 13 заручників звільнені. Ніхто не постраждав.

У терориста був пістолет, автомат і бойова граната. Він сам здався, вийшов з автобуса і ліг на землю.

Перед тим Президент Володимир Зеленський виконав вимогу терориста Максима Кривоша, який утримує автобус із заручниками в Луцьку. 

Терорист написав у соцмережах вимоги, щоб голови судів, міністерств, прокуратури, парламенту, церков, а також українські олігархи записали й виклали на своїх сторінках у соцмережах і в Youtube заяви про те, що саме вони – терористи в законі.

Також відеозвернення повинен був записати президент Володимир Зеленський – із закликом усім дивитися фільм “Земляни” 2005 року.

О 21 годині Зеленський опублікував таке відео на своїй сторінці у фейсбуці, згодом видалив його.

Крім того, президент Зеленський спілкувався по телефону з терористом близько 15 хвилин.

Нагадаємо, сьогодні вранці на Театральній площі в центрі Луцька чоловік захопив рейсовий автобус приміського сполучення «Берестечко – Краснилівка» з близько 20 пасажирами. Він повідомив, що автобус заміновано і в нього при собі є автоматична зброя і велика кількість вибухівки.

В області запроваджено оперативний план «Заручник», СБУ запроваджено план «Бумеранг». Зі зловмисником ведуться переговори. Центр Луцька перекрито поліцією.

Відомо, що чоловік, який висловлював обурення «існуючою системою в Україні», відмовився виходити і відпускати людей, а також відкрив стрілянину в бік правоохоронців. Потім викинув з автобуса гранату, що не здетонувала. В автобусі пошкоджено два вікна. Відомостей про постраждалих наразі немає.

СБУ кваліфікувала захоплення заручників у Луцьку як теракт.