Ілон Маск отримав право на виплату ще $ 2,1 млрд винагороди від Tesla

Глава компанії Tesla Ілон Маск отримав право на чергову частину винагороди від своєї компанії після того, як середня ринкова капіталізація Tesla за півріччя вперше перевищила $ 150 млрд.

Як повідомляє агентство Bloomberg, пан Маск має право викупити 1,69 млн акцій Tesla за ціною $ 350,02 за одну акцію. Оскільки це в чотири рази менше їх нинішньої вартості, при продажу цих акцій він міг би заробити $ 2,1 млрд.

Відповідно до умов угоди, підписаної Ілона Маском і акціонерами Tesla навесні 2018 року, гендиректор компанії не отримує фіксованої зарплати і бонусів, а його винагорода з тих пір прив’язана до показників компанії. Як тільки її показники виконують одну з вимог угоди, Ілон Маск отримує право на викуп чергового одновідсоткового пакета акцій Tesla за пільговою ціною. До вступу угоди в силу, пан Маск володів 20% акцій Tesla.

Перша умова була виконана в травні, коли капіталізація Tesla вперше досягла $ 100 млрд. І тоді Ілон Маск отримав свій 1% акцій. Тепер капіталізація Tesla зросла ще на $ 50 млрд, і пану Маску знову покладено 1% акцій. Серед інших показників, за які він може отримати чергову винагороду, також зростання виручки, яка повинна досягти рівня $ 175 млрд, і EBITDA, яка повинна вирости до $ 14 млрд.

Якщо припустити, що будуть виконані всі умови угоди, тобто якщо капіталізація Tesla виросте до 2028 року до $ 4650 млрд, винагороду Ілона Маска може скласти $ 55 млрд. Якби він продав перші два отриманих пакета акцій зараз, він заробив би $ 4,2 млрд, тобто по $ 2,1 млрд за один пакет. Однак за умовами тої ж угоди пан Маск поки не може продати одержані як винагороду акції Tesla, він зможе це зробити не раніше 2023 року.