Литва надала притулок фігуранту справи про забруднення нафтопроводу «Дружба»

Литва надала політичний притулок фігуранту справи про забруднення нафтопроводу «Дружба», заявила в четвер високопоставлений представник литовського Міністерства внутрішніх справ.

Колишній керівник невеликої нафтотранспортної компанії Роман Ружечко був затриманий в Литві в липні минулого року за ордером Інтерполу. Росія домагається його екстрадиції.

Російська прокуратура звинуватила Ружечко і ще кількох людей в злочинній змові з метою забруднення трубопроводу після того, як було встановлено, що нафта, відправлена ​​по ньому в балтійський порт Усть-Луга, мала домішки.

Трубопровід «Дружба» обслуговує НПЗ в Німеччині, Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини, України та Білорусі.

Директор департаменту міграції Міністерства внутрішніх справ Евеліна Гудзінскайте підтвердила агентству Reuters повідомлення литовського сайту 15min про те, що Ружечко було надано притулок. Рішення було прийнято в березні, але до сих пір не було оприлюднено.

Ружечко клопотав про надання притулку на тій підставі, що він не отримає справедливого судового розгляду в Росії, почасти через заяви провідних політиків країни, повідомив його адвокат агентству Reuters.

Адвокат додав, що Ружечко може вільно переміщатися по Євросоюзу, не побоюючись екстрадиції в Росію.

Забруднення пов’язано з високим рівнем вмісту хлорорганики – хімічної речовини, що використовується для прискорення видобутку нафти шляхом очищення свердловин і прискорення потоку сирої нафти.

Речовина була виявлена ​​в нафті в квітні минулого року, що призвело до припинення поставок з Росії. Тепер покупці домагаються компенсації на десятки мільйонів доларів.