ФБР в 2016 році використовувало брифінг для Трампа для збору даних про його штабі

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США проводило в 2016 році традиційний контррозвідувальний брифінг для на той момент кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа лише для того, щоб зібрати додаткову інформацію про його передвиборний штаб в рамках розслідування.

Про це повідомила газета The Washington Times.

Брифінги з питань національної безпеки для офіційних кандидатів в президенти від двох головних політичних партій США проводяться ще до виборів для того, щоб ввести їх в курс подій на світовій арені і допомогти їм зорієнтуватися в міжнародних проблемах. У 2016 році ФБР почало розслідування зв’язків виборчого штабу нинішнього американського лідера Дональда Трампа з Росією. Воно отримало кодову назву Crossfire Hurricane, що можна перевести як “ураган перехресного вогню”.

Газета посилається на розсекречені документи, які директор Національної розвідки США Джон Реткліфф передав республіканцям у Конгресі. Вони вивчають причини проведення даного розгляду.

У документах наголошується, що агент Джозеф П’єн, який керував даним розслідуванням, проводив брифінг для Трампа. П’єн не попереджав майбутнього президента про те, що ФБР веде дане розслідування, а лише намагався збирати інформацію про його штаб.

Трамп і представники його адміністрації неодноразово звинувачували співробітників спецслужб США в тому, що ті вели стеження за його передвиборним штабом. Розслідуванням інкримінованих Росії спроб втручання в американський виборчий процес в 2016 році займався близько двох років спецпрокурор Роберт Мюллер. За підсумками розслідування він стверджував, що Росія намагалася впливати на хід президентської виборчої кампанії в США. При цьому Мюллер визнав, що розслідування не виявило змови Трампа з Росією.

Трамп неодноразово називав розслідування “полюванням на відьом”.