На посаду керівника «Укрзалізниці» претендують 2 іноземця

На пост очільника держкомпанії «Укразлалізниця» претендують 6 відомих топ-менеджерів: двоє іноземців та чотири українця.

Очікується, що уряд призначить керівника «УЗ» протягом 3 тижнів.

Якуб Карновскі, поляк, який зараз є членом наглядової ради «Укрпошти», а у 2012-2015 керував «Польською державною залізницею» (РКР). У Польщі він збільшив задоволеність сервісом залізниці та вивів РКР Cargo на Варшавську фондову біржу.

Петро Чернишов, екс-керівник «Київстару» (2014-2018), також працював у міжнародній компанії у сфері електротехніки ABB (Asea Brown Boveri), у 1999 очолив український підрозділ Carlsberg.

Іван Юрик, чинний в.о . глави правління «Укрзалізниці», прийшов у компанії за керівництва Кравцова, у 2018-2019 член наглядової ради «УЗ», у червні 2019 потрапив до складу правління. До цього працював у Міністерстві фінансів та Офісі залучення та підтримки інвестицій.

Владімір Владіміров, болгарин, який раніше керував «Болгарською залізницею» і вивів її на прибутковість за 5 років. Спеціалізуються на реструктуризації залізниць.

Володимир Жмак – член наглядової ради аеропорту «Бориспіль», був заступником глави Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі, топ-менеджер групи ТНК-BP (входить у топ-10 приватних нафтових компаній за видобутком).

Олександр Перцовський, перший заступник гендиректора «Укрпошти», претендував у глави «Укрпошти», керував розвитком бізнесу в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні компанії DHL, управляв логістичними операціями у ритейлі, фармацевтиці та авто галузі.

Нагадаємо, у квітні Кабінет міністрів звільнив Желько Марчека з посади в. о. голови правління «Укрзалізниці».  Тимчасово виконувати обов’язки голови правління «Укрзалізниці» почав Іван Юрик.