Румунія і Польща передали додаткові дозволи для українських перевізників на 2020 рік

Румунія і Польща передали додаткові дозволи для українських перевізників на 2020 рік, повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.
«Міністерство транспорту, інфраструктури та зв`язку Румунії передало 8000 бланків додаткових дозволів для українських автоперевізників на 2020 рік, які найближчим часом будуть доступні для оформлення українським перевізникам у пунктах видачі дозволів. З 8000 дозволів українські перевізники отримають 3000 дозволів для двосторонніх і транзитних перевезень і 5000 дозволів для транзитних перевезень», – йдеться в повідомленні.
Також повідомляється, що сьогодні 4711 додаткових дозволів Республіки Польща було доставлено в посольство України у Варшаві, і найближчим часом вони будуть доставлені в Україну.
«З них універсальних дозволів Євро-3 – 2817, універсальних дозволів Євро-4 – 452 і універсальних дозволів Євро-5 – 1442. Міністерство інфраструктури України продовжує діалог з Міністерством інфраструктури Республіки Польща з організації двосторонніх переговорів, під час яких будуть детально обговорені питання співпраці у сфері автомобільного транспорту, насамперед щодо досягнення консенсусу в питанні збільшення квоти дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень», – сказано в повідомленні.
12 лютого під час переговорів з міжнародними автоперевізниками, які з протестували в Києві, Міністерство інфраструктури України задовольнило деякі їхні вимоги, зокрема, про обмеження у видачі дозволів дефіцитних країн, а також пообіцяло перевізникам продовжити переговори з іншими країнами щодо збільшення квоти на здійснення міжнародних автомобільних перевезень.
На початку лютого Україна і Білорусь домовилися про повну лібералізацію автомобільних перевезень між країнами, яка передбачає скасування необхідності отримувати дозволи на виконання таких перевезень.
Білорусь стала третьою країною, з якою Україна домовилася про повну лібералізацію вантажних перевезень. До цього в травні 2016 року таких домовленостей було досягнуто зі Швейцарією, а в червні 2019 року – з Великобританією.