США вводять санкції проти двох колишніх членів уряду Венесуели

США вводять візові санкції проти колишнього міністра електроенергетики Венесуели Луїса Альфредо Мотта Домінгеса і колишнього заступника міністра електроенергетики і директора із закупівель національної електричної компанії Corpoelec Боліваріанської Республіки Еустікіо Хосе Луго Гомеса.

Про це повідомив держсекретар США Майкл Помпео.

“Колишні міністри Венесуели Луїс Альфредо Мотта Домінгес і Еустікіо Хосе Луго Гомес використовували свої позиції у владі для особистого збагачення, а не для збагачення народу Венесуели. Я вношу Мотту і Луго в список тих, кому заборонений в’їзд в США”, – написав він на своїй сторінці в Twitter.

“Вони внесені в список за те, що приймали грошові винагороди, в тому числі хабарі і відкати, в обмін на присудження вихідних контрактів на поставку обладнання державної компанії Венесуели Corpoelec, а також за привласнення державних грошей для особистого збагачення”, – стверджується також в поширеному прес-службою Держдепартаменту заяві Помпео.

У ньому підкреслюється, що рестрикції застосовані відповідно до американського закону, що передбачає заборону на в’їзд на територію США для іноземців, яких американська влада вважає причетними до корупції. Обмеження поширюються також на їх найближчих родичів.

“Держдепартамент продовжить застосовувати свої повноваження щодо введення санкцій для притягнення до відповідальності корумпованих дійових осіб в регіоні і в усьому світі”, – заявив глава американської дипломатії.

Держсекретар також нагадав, що Мінфін США в червні 2019 р. вже вводив проти Мотти і Луго фінансові санкції. Крім того, прокуратура міста Майамі (штат Флорида) тоді заочно пред’явила Луго і Мотті звинувачення у відмиванні грошей на території США.