“Батьківщина” вимагає від Порошенка і Гройсмана скликати позачергову сесію ВР для відставки Яценюка

Фракція “Батьківщина” вимагає від Президента України Петра Порошенка та Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана скликати позачергову сесію Парламенту для ухваленння рішення про відставку уряду Яценюка.

Про це на прес-конференції заявила лідер фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

“Ми зараз відверто і публічно звертаємося до Президента України і звертаємося до голови ВР з одним єдиним вимогою. Відповідно до статті 83 Конституції, де сказано, що позачергова сесія ВР з зазначеним порядком денним скликається одноосібно Головою ВР або на вимогу Президента”, – заявила Юлія Тимошенко.

Вона також зауважила, що ще є можливість зібрати третину підписів нардепів, але третину підписів нардепів – це те ж саме, фракції Президента і прем’єр-міністра.

“Ми звертаємося зараз, відповідно до статті 83 Конституції негайно скликати позачергове засідання ВР з одним єдиним пунктом порядку денного: це відставка уряду Яценюка. Для цього є осі підстави та інструменти. Ми можемо згідно Конституції, навіть якщо свідомо було провалено голосування за недовіру уряду, ми можемо згідно Конституції голосувати за звільнення з посади прем’єр-міністра України, що так само тягне за собою відставку уряду”, – зазначила Тимошенко.

Юлія Тимошенко також додала, що позачергове засідання ВР треба скликати для того, щоб “отримати можливість сісти разом з демократичними силами і докорінно переглянути, неправдиву, глибоко помилкову для України, стратегію економічної і соціальної політики, що проводиться прем’єр-міністром та його урядом”.

“Стратегія хибна настільки, що вона нагадує, по суті, здачу України у жертву хаосу, а це значить в жертву окупантові. Саме тому, перегляд стратегії, перегляд всіх положень коаліційної угоди і затвердження покрокової дорожньої карти виведення України з кризи – це сьогодні нагальне завдання, яке повинна зробити ВР, але ініціативу щодо скликання позачергового засідання повинен взяти на себе президент України”, – підкреслила Юлія Тимошенко.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.