США і Австралія мають намір розширювати військову співпрацю на тлі напруженості з Китаєм

США і Австралія заявили, що вони будуть розширювати військову співпрацю на тлі посилення напруженості з Китаєм, утворивши єдиний фронт двох союзників.

Приїхавши в Вашингтон міністри закордонних справ і оборони Австралії висловили недвозначну підтримку посилення позиції американської адміністрації щодо Китаю.

«США знають про загрози, з якими стикаєтеся ви і решта вільного світу. США знаходяться поруч з вами в нашому непорушному альянсі», – заявив держсекретар Майк Помпео австралійським міністрам на спільній прес-конференції.

Міністр оборони США Марк Еспер привітав участь п’яти австралійських кораблів в спільних навчаннях з ударною групою американського авіаносця і японським есмінцем в філіппінському морі минулого тижня.

«Ці навчання не тільки підвищують оперативну сумісність, а й посилають чіткий сигнал Пекіну, що ми будемо літати, плавати і діяти всюди, де дозволяє міжнародне право, і захищати право наших союзників і партнерів робити те ж саме», – сказав Еспер.

Міністр оборони Австралії Лінда Рейнольдс заявила, що дві країни будуть зміцнювати відносини в самих різних сферах оборони, включаючи гіперзвукові, електронне і космічне озброєння.

«Ця співпраця розширить наші можливості щодо сприяння регіональної безпеки і стримування зловмисної поведінки в нашому регіоні», – сказала вона.

У спільній заяві міністри відзначили, що вони обговорили розширення операцій в місті Дарвіні на півночі Австралії, де американські морські піхотинці дислокуються на ротаційній основі з 2012 року за ініціативою колишнього президента Барака Обами.

США створять у Дарвіні військовий паливний резерв, і союзники розглянуть можливість проведення спільних навчань з країнами-однодумницями, під якими, ймовірно, розуміються Японія та Індія.

У минулому році Австралія заявила, що не буде служити базою для американських ракет середнього радіусу дії. На думку багатьох, такий крок був би спрямований проти Китаю.

Відповідаючи на питання, пом’якшилася позиція Австралії по ракетам, Еспер сказав, що у союзників є «повний набір можливостей і стратегій», які вони мають намір спільно реалізувати в майбутньому.

Помпео виступає за проведення жорсткої лінії стосовно Китаю, засумнівавшись у правильності півстолітньої американської політики контактів і закликавши до створення альянсу для протистояння «Франкенштейна» – Пекіну.

Незважаючи на залежність Австралії від торгівлі з Китаєм, правий уряд прем’єр-міністра Скотта Моррісона в цілому підтримало США.