Міжнародні авіаперевезення повністю відновляться до 2024 року – IATA

Міжнародні авіаперевезення зможуть повернутися до показників, що спостерігалися до пандемії COVID-19, лише у 2024 році.

Основна причина цього – невизначеність термінів відкриття кордонів, заявив головний економіст IATA (Міжнародної асоціації повітряного транспорту) Браян Пірс на пресконференції у вівторок, 28 липня.

“Зараз ми очікуємо, що рівня 2019 року не буде досягнено до 2024 року, що на рік пізніше того, що ми очікували раніше”, – сказав він, передає інформагенція AFP. Прогноз залежатиме від того, як країни зможуть “контролювати вірус”, уточнив він.

Очікується, що кількість пасажирів цього року зменшиться на 55 відсотків порівняно з попереднім. У квітні IATA прогнозувала падіння на 46 відсотків. “Ми побачимо повільніше відновлення, ніж ми сподівалися в другій половині року”, – зазначив Пірс.

У червні цього року авіакомпанії перевезли на 86,5 відсотка менше людей, ніж у червні попереднього року, а в травні – на 91 відсоток менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Крім того, цілком можливо, що ділові поїздки більше ніколи не досягнуть докризового рівня, зауважив Пірс. Багато компаній вже оголосили, що в майбутньому їхні співробіники менше подорожуватимуть, а натомість проводитимуть більше відеоконференцій.

Пірс зазначив, що для багатьох авіакомпаній пасажири бізнес-класу були основним джерелом прибутку. Тепер, щоб обслуговувати деякі маршрути, літакам на далекомагістральних маршрутах доведеться перевозити більше вантажу.