США дозволять «мрійникам» тимчасово залишитися в країні

Адміністрація президента Дональда Трампа буде і далі відхиляти нові заявки на участь в імміграційній програмі, що дозволяє молодим іммігрантам-нелегалам жити і працювати в країні, але дозволить продовжити передбачені програмою заходи захисту для нинішніх «мрійників».

Рішення, про яке стало відомо з меморандуму міністерства внутрішньої безпеки, з’явилося через місяць після того як Верховний суд заборонив Білому дому припиняти Програму відкладеного дії для прибулих в США дітей (DACA).

Вища судова інстанція визнала дії адміністрації щодо згортання програми, введеної за Барака Обами, «довільними і примхливими».

Трамп давно намагається згорнути програму DACA, що дозволяє приблизно 650 тисячам іммігратам, привезеним в країну в дитячому віці, жити і працювати в США, не побоюючись депортації.

Нинішні учасники програми зможуть і далі подавати заявки на продовження заходів захисту, але не на два роки, як зазвичай, а на один рік.

Однак, як повідомило міністерство внутрішньої безпеки, нові заявки на участь в програмі DACA прийматися не будуть, поки адміністрація буде розглядати питання про доцільність її «збереження, скасування або зміни».