Компанія Маска відкрита для ліцензування програмного забезпечення і постачання силових агрегатів і акумуляторів іншим автовиробникам

Генеральний директор Tesla Ілон Маск заявив, що його компанія відкрита для ліцензування програмного забезпечення і постачання силових агрегатів і акумуляторів іншим автовиробникам.

Як повідомляє Reuters, досі американський виробник електромобілів постачав акумулятори німецькому концерну Mercedes і японській Toyota Motor в межах окремих партнерських угод. Аналітики і представники галузі говорять, що виробництво акумуляторів – це конкурентна перевага перед іншими автовиробниками.

«Tesla відкрита для ліцензування програмного забезпечення і постачання блоків живлення і батарей. Ми просто намагаємося прискорити стійку енергетику, а не придушувати конкурентів», – зазначив Маск.

Проте, як повідомляє видання, залишається неясним, які типи батарей постачатиме концерн. Наразі Tesla має спільне підприємство з виробництва акумуляторів з корпорацією Panasonic, а також поставляє співпрацює у цій галузі з китайською CATL і південнокорейською LG Chem.

Крім того, Tesla планує побудувати власний акумуляторний завод на своєму заводі у Фремонті, штат Каліфорнія. Окрім того, днями стало відомо про плани автовиробника виробляти батареї також і на заводі у ФРН.

Акумулятори є найдорожчим і важливим компонентом електромобілів (EV).

«Поставки можуть знизити бар’єри для виходу на ринок нових електромобілів, створюючи потенційну загрозу для великих і авторитетних автовиробників, що мають власні платформи», – сказав Пак Чул-ван, південнокорейський експерт з акумуляторів і викладач університету Seojeong.

За його словами, якщо стратегія Масfк виявиться успішною, ринок посилить свою залежність від Tesla.

Маск нещодавно заявив, що реальним обмеженням зростання Tesla є виробництво доступних батарей, і заявив, що компанія розширить свій бізнес з Panasonic, CATL і LG Chem.