Facebook з 2016 року виявила понад 50 мереж, які застосовувались країнами для впливу на вибори

Фахівці корпорації Facebook, якій належить однойменна соціальна мережа, з 2016 року виявили понад 50 мереж, які застосовувалися іншими країнами для впливу на вибори, що включали в себе акаунти і сторінки.

Про це заявив в середу директор компанії Марк Цукерберг на слуханнях у підкомітеті з антимонопольної політики юридичного комітету Палати представників Конгресу США, присвячених неприпустимості монополізму найбільших американських технологічних компаній, передає ТАСС.

За його словами, після президентських виборів 2016 року в США в Facebook прийняли цілий ряд заходів для запобігання впливу на електоральні процеси в країні. “Думаю, що ми прийняли на роботу більше 30 тис. чоловік для виконання завдань в сфері безпеки. Ми вдосконалили системи, що діють на основі технології штучного інтелекту, для виявлення шкідливого контенту”, – запевнив Цукерберг.

За словами глави Facebook, “вдалося виявити понад 50 різних мереж”, які частково працювали в автоматичному режимі. За його словами, ці мережі застосовувалися іншими державами для “втручання у вибори”. Він не уточнив, про які саме країни йдеться.

Вибори в США
Лише невеликий відсоток облікових записів соціальної мережі Facebook використовується іншими країнами в спробах впливу на виборчий процес в США, додав при цьому Цукерберг. Він запевнив, що Facebook докладає всіх зусиль до того, щоб виявляти і усувати такі облікові записи. “Ми напружено працюємо над цим. Ми щорічно ліквідуємо мільярди фейковий акаунтів. Багато з них – це просто спроби поширювати спам з комерційних міркувань. Дуже невеликий відсоток цього є [акаунти, створені] державами, які намагаються втручатися в наші вибори”, – заявив Цукерберг.

У слуханнях взяли участь керівники корпорацій Amazon, Facebook, Apple і Google.