Завершено слідство у справі щодо розкрадання 2,87 млн грн під час зведення бліндажів на території Донецької області – САП

Прокурори САП та детективи НАБУ завершили досудове розслідування у справі за підозрою чиновника Донецької облдержадміністрації у розкраданні 2,87 млн грн під час зведення бліндажів на території проведення Антитерористичної операції в Донецькій області.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

В САП нагадали, що в 2015 році з метою зміцнення обороноздатності держави уряд виділив Міністерству оборони кошти для будівництва інженерних фортифікаційних споруд (взводних опорних пунктів) на території Донецької та Луганської областей в зоні проведення АТО.

«У подальшому Міноборони перерахувало кошти обласним державним адміністраціям, зокрема Донецькій ОДА, для безпосереднього здійснення будівництва вказаних споруд та надано розроблену військовими проектувальниками проектну документацію, що враховувала передовий досвід країн – учасників НАТО при будівництві аналогічних споруд», – йдеться у повідомленні.

Проте, зазначається, що начальник департаменту капітального будівництва Донецької ОДА, діючи в інтересах підрядної організації, що здійснювала будівництво фортифікаційних споруд, незважаючи на їхню невідповідність проектній документації та неможливість подальшого використання, прийняв виконані будівельні роботи.

Ці зловживання посадовця спричинили державі збитки на суму 2,87 млн грн, що підтвердила комплексна судова експертиза, заявили в САП.

Дії посадовця кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).

Повідомляється, що досудове розслідування проводили прокурори Військової прокуратури. У квітні 2018 році справа за підслідністю була передана детективам НАБУ.

29 липня 2020 року матеріали справи було відкрито підозрюваному та його захисту. Після ознайомлення з матеріалами обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

«Розслідування зазначених зловживань триває – встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до вчинення цього злочину», – додали в прокуратурі.