Єрмак : говорити про припинення переговорів немає ніякого сенсу, робота, як і раніше, триває

Лист заступника голови адміністрації президента Росії Дмитра Козака про безперспективність подальших переговорів радників лідерів держав нормандського формату є проявом дипломатичної гри.

Таку думку в четвер, 30 червня, висловив керівник офісу президента України Андрій Єрмак у коментарі інформагентству Інтерфакс-Україна.

За його словами, переговорний процес з питання Донбасу непростий, складний, в’язкий, але сьогодні його якісно переформатували, і Україна зайняла більш жорстку позицію.

“Також треба розуміти, що переговорний процес має свої особливості. Особливо непростий він сьогодні, коли Україна зайняла проактивну позицію. І лист пана Козака, на мій погляд, – це скоріше, про тонку дипломатичну гру, коли одна зі сторін переговорів хоче посилити свої позиції і перехопити ініціативу”, – сказав Єрмак.

Говорити про припинення переговорів немає ніякого сенсу, підкреслив глава офісу президента України. “Робота, як і раніше, триває”, – заявив він.

Єрмак нагадав, що сьогодні вже четвертий день дотримання режиму тиші на Донбасі, і це прямий результат роботи Тристоронньої контактної групи в Мінську і нормандського формату.

“Це саме свідчить про велику ефективність переговорів, незважаючи на всі складнощі, які виникають у процесі Градус переговорів може підвищуватися або знижуватися, – це нормально, це дипломатія. І це – переговорна психологія. Треба це розуміти і спокійно ставитися до подібних листів і їх інтерпретацій”, – резюмував він.

Раніше  заступник глави Адміністрації президента Росії Дмитро Козак вирішив припинити переговори щодо Донбасу з главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком. Про це він заявив у листі Яну Хеккеру, раднику канцлера Німеччини Ангели Меркель.