Помпео: “Північний потік-2” становить загрозу Україні

У четвер держсекретар США Майк Помпео свідчить у сенатському Комітеті з міжнародних відносин.

Майк Помпео

У порядку денному слухань – відносини з Китаєм і Росією, рішення США про виведення приблизно 12 тисяч американських військовослужбовців з Німеччини та експорт зброї, передає Голос Америки.

Відкриваючи засідання, голова комітету Джим Ріш констатував, що США і їх союзники як і раніше стикаються з серйозними зовнішньополітичними викликами. Назвавши Китай головним суперником США, Ріш охарактеризував Росію як їх ключового противника.

«Коли ви вступили на посаду, я простягнув вам руку в ім’я спільної роботи в тих сферах, в яких ми могли сформувати загальні програми на двопартійної основі, – Венесуела, Іран, Росія, Китай. І я … розчарований», – сказав, звертаючись до Помпео, головний демократ в складі комітету Боб Менендес.

Звернувшись до законодавців, глава зовнішньополітичного відомства США зупинився на основних напрямках роботи Держдепартаменту, звернувши увагу, зокрема на загострення американо-китайських відносин і небезпеку, яку представляє правляча у КНР компартія.

Cеред іншого, державний секретар США вказав на підтримку, яку адміністрація Трампа надала Україні, включно із летальними озброєннями. Помпео також заявив, що у ході кожної своєї розмови із російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим піднімає питання пов’язані з Україною, як частину комплексу питань пов’язаних із інтересами США.

Торкаючись проблем, пов’язаних з Росією, Помпео, зокрема, підкреслив, що США зроблять все, щоб газопровід «Північний потік – 2» не загрожував Європі. Державний секретар США заявив, що, президента США Дональд Трамп усвідомлює, що російський газопровід є загрозою та є величезним важелем впливу Росії “не лише проти Німеччини та Європи у ширшому розумінні а і також України”.