Польща готова розмістити додатково 1000 військових США

Польща готується розмістити у себе 1000 американських військовослужбовців.

Про це в п’ятницю, 31 серпня, повідомив у Варшаві міністр національної оборони Маріуш Блащак. За його словами, відповідна угода зі Сполученими Штатами буде підписана найближчим часом.

Плани щодо нарощування контингенту в цій країні президент США Дональд Трамп озвучив при зустрічі зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою в 2019 році. За словами Блащака, деталі цієї пропозиції зараз опрацьовуються. Домовленості будуть підписані “у відносно короткій” перспективі, запевнив він.

При цьому глава оборонного відомства Польщі не став уточнювати, чи йде мова про перекидаються в рамках передбачуваної ротації військових з ФРН. “Це не наше завдання, з’ясовувати, звідки ці солдати. Дане рішення приймають США”, – підкреслив він.

Міністр оборони США Марк Еспер 29 липня заявив, що Пентагон виведе з ФРН 11 900 військових – більше, ніж озвучувалося раніше. З них 5600 будуть перекинуті в інші країни-члени НАТО, ще 6400 повернуться в США, при цьому багато з ротації будуть задіяні в інших державах Європи, пояснив Еспер на прес-конференції. Як уточнило агентство AFP, можливими країнами перебазування можуть стати Італія і Бельгія. Частина контингенту, ймовірно, відправиться в Польщу і країни Балтії, якщо Варшава буде дотримуватися домовленостей, намічених обома сторонами, уточнив тоді Еспер. Таким чином, загальна чисельність американських військовослужбовців у ФРН скоротиться з 36 тис. до 24 100 осіб.