Затримані у Білорусі російські бойовики катували українських бійців на Донбасі – МВС

Затримані у Білорусі члени ПВК «Вагнер» брали участь у війні на Донбасі проти України та катували наших захисників.

Про це в ефірі Україна 24 повідомив речник МВС Артем Шевченко, передає Уніан.

Він зауважив, що держава має вагомі докази, аби екстрадувати росіян до України.

«Міністр внутрішніх справ заявив, що є докази того, що представники цієї ПВК “Вагнер” воювали й лютували не лише в Судані, Сирії та Лівії, але й у нас на Донбасі. Воювали, катували, калічили захисників України. Поліція розслідує низку кримінальних справ за цими злочинами, в тому числі – затриманих на території Білорусі найманців», – зазначив Шевченко.

29 липня співробітники правоохоронних органів Білорусі затримали біля Мінська 32 російських бойовиків з ПВК «Вагнер» і ще одну людину на півдні країни.

За повідомленням ЗМІ, серед них були і ті, хто воював проти України на Донбасі.

За даними правоохоронних органів Білорусі, надійшла інформація про прибуття понад 200 бойовиків для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії. При собі кожен росіянин мав невелику ручну поклажу, і на всіх – три великих важкі валізи, завантаження яких в транспортний засіб здійснювали кілька чоловіків.

Білоруська влада стверджує, що затримані пов’язані з приватною військовою компанією «Вагнер». Щодо них уже порушено кримінальну справу про підготовку терактів, вони дають свідчення.

Білорусь просить українську владу перевірити причетність затриманих під Мінськом понад 30 росіян до скоєння злочинів в Україні.

30 липня в Офісі президента заявили, що українська сторона звернеться до Республіки Білорусь із клопотанням про екстрадицію бойовиків російської ПВК «Вагнера», яких підозрюють у військових злочинах на території Донбасу, з дотриманням усіх передбачених процедур.