Комісія Сейму Польщі: причиною катастрофи президентського лайнера в 2010 році стали два вибухи

Катастрофа літака президента Польщі Качинського в 2010-му році сталася через два вибухи на борту.

На уламках літака знайшли сліди тротилу, гексогену і пентріту.

Російські слідчі намагалися приховати докази вибухів на його борту, вважають в Сеймі Польщі, повідомило видання “Польське радіо”.

У Сеймі Польщі озвучили результати роботи парламентської комісії з повторного вивчення причин Смоленської катастрофи 10 квітня 2010 року.

Комісія з’ясувала, що на борту Ту-154М сталися два вибухи – в районі лівого крила та у центральному відсіку літака. Факт вибухів підтверджується, з одного боку, характером пошкодження літака і розкиданням його осколків, а з іншого, травмами загиблих.

Нагадаємо, лайнер Ту-154 президента Польщі Леха Качинського розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Польська делегація прямувала на жалобні заходи з нагоди 70-річчя Катинської трагедії. Всього на борту літака разом з президентом і його дружиною перебували 96 осіб, всі вони загинули.

У січні 2011 року Міжнародний авіаційний комітет (МАК) оприлюднив остаточну доповідь про розслідування авіакатастрофи, згідно з яким відповідальність за трагедію була покладена на пілотів, які відмовилися від пропозиції піти на запасний аеродром, незважаючи на несприятливі погодні умови. Непрямою причиною катастрофи була названа недостатньо кваліфікована підготовка борту і екіпажу.

Польська урядова підкомісія з розслідування причини катастрофи відновила слідство навесні 2016 року. Однією з основних версій катастрофи розглядається вибух на борту літака ще до його зіткнення із землею.

Як свідчить технічний звіт розслідування Смоленської катастрофи, який оприлюднили в Польщі в 2018 році, лайнер Ту-154 президента Польщі Леха Качинського, який розбився під Смоленськом, був знищений в повітрі в результаті як мінімум двох вибухів.