Свідок на процедурі імпічменту Трампа підтвердив відхід з військової служби через цькування

Підполковник Александер Віндман, що давав свідчення проти президента США Дональда Трампа в рамках процедури імпічменту, пішов у відставку через цькування на службі.

Про це Віндман заявив в опублікованій в суботу газетою The Washington Post авторській статті.

Подполковник Александр Виндман, свидетель по делу импичмента ...

“Я прийняв важке рішення піти у відставку, тому що кампанія цькування, погроз і переслідування з боку президента Трампа і його союзників назавжди обмежила моє просування по військовій службі”, – зазначив 45-річний Віндман, додавши, що через свій виступ на процедурі імпічменту він втратив можливість отримати звання полковника.

У статті він піддає різкій критиці дії Трампа, звинувачуючи його у брехні, корупції і “підриві основ демократії” США.

“Я з нетерпінням чекаю можливості внести свій вклад в ці зусилля”, – зазначив підполковник у відставці, який дав зрозуміти, що почне займатися правозахисною діяльністю.

За даними телекомпанії CNN, безпосередні начальники військовослужбовця заявляли йому, що за родом служби йому більше не зможе займатися тематикою України, на якій він спеціалізувався. Віндману натякали на те, що наступна його посада “буде реабілітаційна”. Один з керівників жартома пригрозив направити його служити “на радіолокаційну станцію на Алясці”.

Віндман давав свідчення проти Трампа в рамках процедури імпічменту в минулому році. Раніше The Washington Post з посиланням на джерела стверджувала, що президент може не підтримати підвищення військового у званні. Сенатор-демократ Теммі Дакворт обіцяв в червні заблокувати підвищення по службі більше тисячі військових високого рангу, поки Пентагон не надасть гарантії, що Віндману присвоять звання полковника.

7 лютого Віндман і його брат-близнюк Євген, який у званні підполковника працював в РНБ юристом, були звільнені з Білого дому. Трамп також відправив у відставку постпреда країни при ЄС Гордона Сондланда, який теж давав свідчення проти глави держави в Палаті представників Конгресу.

Приводом для початку процедури імпічменту послужили припущення про надання Трампом в телефонній розмові в липні 2019 року тиску на президента України Володимира Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі адміністрації США обратися на другий термін в 2020 році. Сенат, в якому республіканці мають більшість, 5 лютого виправдав Трампа за всіма статтями обвинувачення.