Вартість зборів пов’язаних з отриманням громадянства США зросла удвічі

Адміністрація Дональда Трампа повідомила  про зростання вартості зборів у низці імміграційних процедур. Зокрема, на 81% збільшилась вартість заяви на отримання громадянства – із $640 до $1,160 (онлайн) чи $ 1,170 (паперова).

На 34% (до $550) зросла вартість петиції на дозвіл на роботу, на 28% – петиція для іноземців, які у шлюбі із американськими громадянами. А заявка на отримання притулку вперше стане платною – $50, лише кілька країн світу стягують плату за це, пише Голос Америки.

Деякі документи тепер коштуватимуть у п’ять разів дорожче, зокрема, петиції на призупинення депортації та для родин жертв злочинної діяльності.

Якщо петицію на ці документи подаватимуть онлайн, вартість буде на $10 нижчою.

Водночас, щоб дотримуватись правил соціального дистанціювання, імміграційна служба знизила кількість записів на інтерв’ю для заявників.

Нові ціни на оформлення цих документів почнуть діяти із 2 жовтня.

Раніше, Служба з громадянства та імміграції США (US Citizenship and Immigration Services – USCIS) звернулась до Конгресу із запитом виділити 1.2 мільярди доларів. Інакше урядова агенція, що належить до Міністерства внутрішньої безпеки США, могла залишитись без фінансування до кінця літа.

Причина – зменшення кількості заявників на отримання віз та дозволів на постійне проживання, «зелених карток», і, як наслідок, до агенції надходить менше коштів із сервісних зборів, які сплачують заявники.

Зокрема, це сталось внаслідок зменшення подорожування до США й призупинення прийому заявників через пандемію, а також нових правил імміграції, запроваджених адміністрацією Білого дому з огляду на пандемію. Було призупинено видачу низки імміграційних та неімміграційних віз.