Республіканці США проведуть передвиборчий з’їзд в закритому для преси режимі

Республіканська партія США вперше у своїй історії має намір провести передвиборний з’їзд, намічений на 21-24 серпня в місті Шарлотт (штат Північна Кароліна), в закритому для журналістів режимі.

Як поінформувала прес-служба з’їзду, це пов’язано з пандемією нового коронавірусу.

“Ми плануємо, що всі заходи в Шарлотті з п’ятниці, 21 серпня, по понеділок, 24 серпня, будуть закриті для преси, беручи до уваги введені в штаті заходи у сфері охорони здоров’я, а також обмеження місць, – наголошується в заяві. – Ми із задоволенням повідомимо вам, якщо це зміниться, але ми працюємо відповідно до місцевих норм і правил штату щодо числа людей, які можуть відвідувати заходи”.

Через поширення коронавірусу число делегатів скорочено з 2 550 до 336. Зазвичай з’їзди відвідували десятки тисяч людей, серед яких були представники як американської, так і іноземної преси.

Минулого місяця президент США Дональд Трамп заявив, що відмовився від проведення заходів у Джексонвіллі (штат Флорида), оскільки не бажає подавати співгромадянам поганий приклад у світлі пандемії.

У цьому місті 25-27 серпня повинна була пройти друга частина з’їзду республіканців, під час якої очікувалося виступ господаря Білого дому. Перша частина, як і планувалося, відбудеться в Шарлотті, де партія 24 серпня офіційно висуне американського лідера своїм кандидатом на пост президента на листопадових виборах. Поки не відомо, чи буде здійснюватися трансляція цієї церемонії. Трамп раніше розповів про плани республіканців провести “виступи в телевізійному режимі і онлайн”, а його промова на з’їзді очікується”в іншому форматі”.

З’їзд Демократичної партії в Мілуокі (штат Вісконсіні) пройде 17-20 серпня. Число акредитованих на нього журналістів буде скорочено до мінімуму. Вибори президента США намічені на 3 листопада. Кандидатом від демократів на них, як очікується, буде Джозеф Байден, від республіканців – Трамп.