Сербія закупила у Китаю системи протиракетної оборони

Сербія закупила у Китаю ракети середньої дальності нового покоління з радіолокаційним наведенням класу «земля-повітря», що стало новим свідченням поглиблення співпраці між Пекіном і Белградом.

Закупівля системи протиракетної оборони FK-3 була включена в щорічний звіт державної компанії з виробництва зброї «Югоімпорт СДПР», представлений в державне Агентство бізнес-регістрів минулого тижня, з яким ознайомилися в Reuters.

«Югоімпорт СДПР» повідомив, що в 2019 році компанія уклала 163 угоди з 31 країною на загальну суму 620,3 мільйона доларів. Закупівлі зброї включають збройні безпілотники з Китаю і першу відому закупівлю систем FK-3 в Європі.

«Велика частина імпорту пов’язана з модернізацією літаків МіГ-29, закупівлею систем безпілотників і системи ППО FK-3», – йдеться в документі.

Пекін розглядає Сербію як частина ініціативи «Один пояс і один шлях», спрямованої на відкриття нових зовнішньоторговельних зв’язків для китайських компаній.

У 2018 році “Югоімпорт СДПР» уклав 162 угоди про імпорт з 32 країнами загальною вартістю 482,7 мільйона доларів. Закупівлі включали бойові і транспортні вертольоти російського виробництва.

Китай інвестував мільярди євро в цю балканську країну – головним чином у вигляді пільгових кредитів, інфраструктурних та енергетичних проектів.

В кінці червня сербські ВВС отримали шість бойових безпілотників CH-92A, оснащених ракетами з лазерним наведенням. Це перший такий поява китайських безпілотних літальних апаратів в Європі.

Сербія, яка сподівається вступити в ЄС, в 2006 році оголосила про військовий нейтралітет і приєдналася до програми НАТО «Партнерство заради миру», хоча країна не прагне до повноправного членства в західному оборонному альянсі.

Сербські збройні сили, в основному, базуються на технологіях колишнього СРСР, і в останні роки Белград закуповував у Росії винищувачі МіГ-29, ракети, вертольоти, танки і бронетранспортери.