Хакери з РФ злили в мережу документи з пошти британського екс-міністра

Секретні документи про торгівлю між США і Великобританією, поширені в Інтернеті напередодні британських виборів 2019 року, були вкрадені російськими хакерами з електронної пошти колишнього міністра торгівлі Ліама Фокса.

Про це повідомили агентству Reuters два анонімні джерела.

За словами джерел, хакери входили в обліковий запис Фокса кілька разів в період з 12 липня по 21 жовтня минулого року.

Джерела не уточнюють, яке угруповання або організація підозрюється в атаках, однак заявляють, що операція мала всі ознаки підтримки на державному рівні.

Британський уряд відмовився коментувати оприлюднену інформацію.

“Розслідування за фактом витоку документів ще не закінчено, і на даний момент ми вважаємо недоречним давати подальші коментарі”, – заявила офіційний представник британського уряду. – Але, зрозуміло, в уряду є дуже надійні системи захисту IT-систем офіційних осіб і співробітників”.

Серед вкраденої інформації було шість пакетів документів, де докладно описуються торгові переговори між Великобританією і США. Ці дані були поширені в інтернеті в рамках російської кампанії дезінформації, про що агентство Reuters вперше повідомило в минулому році.

Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб минулого місяця підтвердив ці повідомлення, заявивши, що Росія намагалася втрутитися у вибори “за допомогою онлайн-розповсюдження незаконно отриманих урядових документів”.

Reuters не вдалося встановити, який з акаунтів Фокса був зламаний і коли це вперше сталося. Також неясно, чи був Фокс міністром на той момент: він покинув посаду 24 липня минулого року.

Офіційний представник Фокса неодноразово відмовився дати коментарі.